Raspandacul

Forum

24.Septembrie.2017, 12:53:06 am *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie sa te autentifici sau sa iti creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit mailul care contine codul de activare al contului?

Autentifica-te cu numele de utilizator, parola si precizeaza durata sesiunii.
Noutati: Forumul este deschis, toată lumea este invitată să participe

Pagina principala   Ajutor Cauta Calendar Autentificare Creeaza un cont  

Pagini: [1]
  Imprima  
Autor Subiect: Dar teatru?  (Citit de 3986 ori)
Isha
Newbie
*

Vezi Profilul Adresa de mail
« : 19.Februarie.2006, 11:31:55 am »

Eu de curind mi-am redescoperit o mai veche pasiune...........Teatrul!
Mai "gusta" cineva?
Memorat
Raspandacul
Administrator
Full Member

Lucian Velea

« Raspunde #1 : 20.Februarie.2006, 09:01:22 am »

Ce piese ai vazut recent? Ce ti-a placut?
Memorat
Isha
Newbie
*

« Raspunde #2 : 24.Februarie.2006, 05:38:17 pm »

Pai prima la care mi s-au scurs ochii a fost la Nottara,si de atunci tot acolo am mers,vreau sa epuizez repertoriul lor,dupa care trec mai departe  Grin
Am vazut "Hangita"(Carlo Glodoni),"Scandal la Opera(Ken Ludwig),"Sotul pacalit"(Moliere),dar cel mai mult mi-a placut pina in mometul de fata "Operele complete ale lui WLM SXPR",o piesa ce parodiaza operele lui Sheakespeare,intr-o interpretare de exceptie(Mircea Diaconu,Emil Hossu,C-tin Cotimanis).O recomand tuturor celor care duc dorul teatrului adevarat.E super...
Maine seara am bilete la o comedie "Sarbatori fericite",iar pe 8 martie,mi-am facut un cadou si am luat bilete la "Titanic vals" a lui....Tudor Musatescu,pe care il cauti tu.... Grin(ce coincidenta)....
Cam atit deocamdata.
Memorat
Isha
Newbie
*

« Raspunde #3 : 15.Martie.2006, 08:45:59 am »

Si uite ca poimaine,merg sa re vad "Operele complete...."
E super!
Memorat
Raspandacul
Administrator
Full Member

Lucian Velea

« Raspunde #4 : 15.Martie.2006, 09:40:42 am »

Astept sa ne povestesti, mai ales ca multi chiar nu au ocazia sa o vada. Poate o scena care te-a impresionat in mod deosebit...
Memorat
Isha
Newbie
*

« Raspunde #5 : 17.Martie.2006, 05:01:56 pm »

Greu de povestit.....asa cum v-am spus mai sus,piesa parodiaza operele lui Sheakespeare.Toate,sau...ma rog,aproape toate.Interpretarea nu lasa loc de comentarii,cel putin dupa parerea mea...
Nu trebuie povestita,trebuie vazuta!
Se joaca cu sala plina,eu,personal,am mai vrut doua bilete,pe linga cele sase pe care le luasem,si le-am luat fara loc.....
Cine nu merge s-o vada,nu stie ce pierde,mai ales ca este si un "suflu" de cultura,care....ne cam lipseste in ultima vreme.
Memorat
RainGirl
Newbie
*

Visul este mitul personal

« Raspunde #6 : 17.Aprile.2006, 04:10:11 pm »

Eu sunt studenta la Brasov. Mai merg si pe la teatru. Am vazut "fuck you EU.ro.PA" (un monolog in care se injura comunismul si europa). Piesa e bine jucata,dar nu foarte inspirata. Totusi de cateva luni in fiecare saptamana merge lume multa sa vada ce e cu EU.ro.PA.
 Am vazut si teatru abstract: "Delir in doi,trei in cati vrei" de Eugen Ionescu. Foarte interesant, cu multe intelesuri (cate vrei sa gasesti), despre casnicie, adolescenta, singuratate, temeri, fixatii si moduri de a-ti trai viata.
 Cand o sa mai merg va anunt. Wink
Memorat
Isha
Newbie
*

« Raspunde #7 : 09.Mai.2006, 10:40:51 am »

Sincer,eu nu gust genul asta de teatru care se vrea a fi arta......monologuri in care nu se face altceva decit sa se bata campii prin fel si fel de metode(apropos de injuraturi),tavaleli pe jos,zvarcoleli,tipete urlete si un dramatism dus pina la nebunie,care se vrea a fi actorie.....mai adaugam si ultima moda in materie,intrepretarea nud,care e mai ieftina si nu mai necesita cheltuieli pt costume.....
Imi pare rau,nu voi merge never sa vad asa ceva,prefer un Caragiale,un Shakespeare,sau ceva care in orice caz e departe de astfel de aberatii si mult,mult mai aproape de arta in sine....
Memorat
Pagini: [1]
  Imprima  

Mergi la: