Raspandacul

Forum

20.Noiembrie.2017, 09:03:15 pm *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie sa te autentifici sau sa iti creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit mailul care contine codul de activare al contului?

Autentifica-te cu numele de utilizator, parola si precizeaza durata sesiunii.
Noutati: Forumul este deschis, toată lumea este invitată să participe

Pagina principala   Ajutor Cauta Calendar Autentificare Creeaza un cont  

Pagini: [1]
  Imprima  
Autor Subiect: ultima carte  (Citit de 8585 ori)
Raspandacul
Administrator
Full Member

Lucian Velea

Vezi Profilul Adresa de mail
« : 03.Octombrie.2005, 06:55:26 am »

Care este cea mai recenta carte pe care ai citit-o?
Memorat
aalex
Newbie
*

« Raspunde #1 : 03.Octombrie.2005, 03:08:33 pm »

salut! imi pare bine ca ai creat acest forum.. din pacate descopar ca suntem doar noi doi inscrisi...sper sa mai vina si altii, ideea este foarte buna.. si, ca sa iti raspund la intrebare, ultima carte citita este " Manualul razboinicului luminii " de Paulo Coelho.....carte pe care ma mir ca nu ai recomandat-o ...cam atat pentru azi..la cat mai multe discutii..
Memorat
Goanga mica
Newbie
*

Vezi Profilul
« Raspunde #2 : 03.Octombrie.2005, 05:24:24 pm »

Goanga mica citeste acum Zahir, de Coelho. Ultima terminata a fost Inger si demon de Dan Brown.
Imi place de Coelho ca nu se dezminte si pune accent pe iubire. Imi place de Brown ca nu se dezminte si face o gustoasa zacusca folosind ulei de la  Hollywood si vinete din Vatican.
Memorat
OLDanny
Newbie
*

oldanny_ro
« Raspunde #3 : 07.Octombrie.2005, 08:06:45 am »

Self remembering
Robert Earl Burton
Editura Prior-Pages, Bucuresti, 1997

Si am luat-o cu mine in concediu, o minunata oportunitate, nu? Si in mod logic, nu mai stiu pe unde e. Tragic, da` inca nu stiti tot. Era de la biblioteca Sad
Memorat

Bilbo Baggins
tony72
Newbie
*

« Raspunde #4 : 17.Octombrie.2005, 10:37:31 am »

In ultimile luni am citit pe nerasuflate cartile lui Jan van Helsing, "clarvazatorul incomod". Cartile sale mi-au deschis ochii in multe privinte referitor la ceea ce se intampla azi in societate si la posibilul viitor (sumbru) care ne asteapta. Este timpul sa deschidem cu toti ochii si sa luam atitudine pana nu e prea tarziu...
Memorat
tony72
Newbie
*

« Raspunde #5 : 18.Octombrie.2005, 09:22:37 am »

Intotdeauna actuala si de ajutor "Forta gandirii pozitive"-Norman Vincent Peale ne poate ajuta in cele mai grele momente din viata noastra. O recomand cu caldura. Merita!
Memorat
Isha
Newbie
*

« Raspunde #6 : 19.Februarie.2006, 09:21:13 am »

"Vremea vindecarii" de Beata Bishop
Acum m-am apucat s-o recitesc pe Rodica Ojog Brasoveanu
Memorat
Mirela
Newbie
*

« Raspunde #7 : 04.Mai.2006, 05:39:19 pm »

Ca sa fiu corecta si sincera, ultima carte care am citit-o a fost cursul de politologie (sesiune), dar... lucrurile nu stau chiar atat de rau, inainte de curs am citit "Si el vorbea cu patrupedele, cu pasarile si cu pestii * Asa a descoperit omul cainele"- Konrad Lorenz, o carte despre animale si despre cum s-au domesticit ele, apoi "Nouasprezece trandafiri" de Mircea Eliade, dupa parerea mea omul chiar SCRIE, mi se pare extraordinar, si ULTIM care citita a fost "Invataturile lui Don Juan" de Carlos Castaneda, si dupa sesiunea ce bate la usa, urmeaza pe lista celelalte titluri din colectie: "Calatorie la Ixtlan", "Cealalta realitate", "Povestiri despre putere" etc
Memorat
Raspandacul
Administrator
Full Member

Lucian Velea

« Raspunde #8 : 04.Mai.2006, 07:29:26 pm »

Cum ti s-a parut "Invataturile lui Don Juan" de Carlos Castaneda? Am aruncat o privire prin ea, contrariat de titlu, si am observat cu surprindere ca e vorba de cu totul altceva decat pare...
Memorat
Mirela
Newbie
*

« Raspunde #9 : 05.Mai.2006, 06:55:57 am »

Mi s-a parut foarte interesanta. Vorbeste oarecum de transa, de putere si de felurile puterii, trebuie citita ca sa intelegi, initial si mie mi s-a parut... un pic ciudata, dar odata cuprinsa de continut, nu am mai lasat cartea din mana.
Memorat
altisaloti
Newbie
*

Vezi Profilul
« Raspunde #10 : 12.Ianuarie.2008, 12:15:38 pm »

Smiley bine v-am gasit!vad ca a trecut ceva vreme de la ultima postare....se citeste mai putin ,probabil....eu azi am gasit site-ul si voiam sa spun ca am citit ''TOTI OAMENII SANT MURITORI'' scrisa de SIMONE DE BEAUVOIR.....s aceasta alegorie  si-a pus pecetea pe gandurile mele ...
Memorat
Pagini: [1]
  Imprima  

Mergi la: